Řasy NORI Platinum 50ks 125g

 

Pražené řasy NORI PLATINUM, jsou nejkvalitnější řasy, které můžete vůbec koupit. Mají tmavou skoro až černou barvu, mají rovnoměrnou tloušťku, jsou hladké. Na jejich kvalitě se podílí nejlepší odrůda řasy, brzká sklizeň a způsob zpracování řas. Tyto pražené řasy jsou lahodné, mají jemnou lehce nasládlou chuť bez výrazné příchutě. Jsou také velmi křupavé, a pokud s nimi vhodně zacházíte, tak si svoji křupavost zachovají do spotřebování balení.

 

 
Dostupnost Vyprodáno
407 Kč
Kód produktu 000241
Kategorie Sushi ingredience
Položka byla vyprodána...
 

Řasy nori PLATINUM - pražené 50ks           


Téměř černá jedlá a zdravá mořská řasa

Balení ve formě pražených sušených plátů. Ideální pro přípravu sushi Maki, Temaki, Gunkan, popřípadě Nigiri. Tato řasa nejvyšší kvality má v japonské, ale i čínské kuchyni své pevné místo. Přidává se do hotových pokrmů.

Pěstuje se na japonských a čínských pobřežích a její produkce je s ohledem na kvalitu přísně kontrolována. Řasy rostou na sítích, sbírají je pěstitelé na lodích výhradně za odlivu. Po vylovení jsou jemně nasekány dokud z nich není hustá kaše, kterou pak následně pěstitelé usuší na bambusových rohožích slisované na tenké pláty.

Je bohatá na jód, bílkoviny, vápník, železo, vitaminy A,B,B12,C, chlorofyl. Zabraňuje usazování cholesterolu v cévách.

Chutná skvěle v kombinaci se sójovou omáčkou, sezamovým či olivovým olejem nebo křenem Wasabi. 

Použití

- tyto řasy (celé pláty nebo půlky) jsou vhodné pro všechny druhy sushi, ideálně i pro Temaki sushi (Hand Roll), kdy je nezbytné, aby řasa byla křupavá.

- plát můžete také rozdrtit a posypete jím hotové jídlo například filet z ryby

- řasu nori můžete také nakrájet na proužky a použít jako ozdobu sushi, rizota, sýrů.

- pláty řasy můžete například přidat do zeleninového sálatu nebo do plátu zabalit ochucenou rýži a jako závitek ji v troubě zapéct. 

Doporučená denní dávka

Mořské řasy obsahují hodně přírodného jódu. Aby nedošlo k hyperfunkci štítné žlázy, nedoporučuje jíst jednorázově více jak 600 mikrogramů řasy denně, což odpovídá 2 plátům řas, či 1,5 čajové lžičky drcených řas.

Skladování a Složení

Hmotnost: 125g . - 50ks v balení

Skladujte v suchu a temnu. Baleno v praktickém znovu uzaviratelném balení.

Je potřeba řasy vytahovat pouze suchýma rukama, po celou dobu ponechat uvnitř balení sáček proti vlhkosti a skladovat balení v suchu. Vytáhnout si vždy jen potřebné množství plátů, vymáčnout přebytečný vzduch a ihned sáček uzavřít ZIP uzávěrem. Rozměr plátu řasy: 21x19 cm.

Vyrobeno: Čína

řasy nori kvalitní    

Věděli jste, že: 

Řasy Nori se dělí na pražené a nepražené. Pražené jsou křupavější, křehčí a lahodnější oproti nepraženým. Nepražené Nori si můžete sami opražit nad plamenem. 

Kvalita řas je dána odrůdou, různou dobou sklizně, umístěním pěstíren, teplotou a proudy vody, ale také zpracováním. Nejkvalitnější řasy jsou sklizené první v sezóně. Většinou kvalitu můžeme poznat již při nákupu, kdy je řasa označena nějakou barvou na obalu (barevným proužkem nebo popisem GOLD, GREEN...). Kvalita řas klesá podle barvy kovů a pak následují ostatní barvy:

1. platinové (platinum) - nejkvalitnější řasy, nejtmavší, skoro černé, rovnoměrně silné, hladké, s jemnou lehce nasládlou chutí, na jazyku se téměř rozplývají

2. zlaté (gold) - kvalitní řasy, tmavě zelené, rovnoměrně silné, úzce tkané, neprůhledné, hodně používané na přípravu sushi, stále jemná chuť

3. stříbrné (silver) - průměrně kvalitní řasy, středně zelené barvy (čím tmavší, tím lepší) občas i průhledné, hrubší povrch, výraznější chuť

4. nekovové barvy jako zelená (green), modrá (blue), červená (red) - nejméně kvalitní řasy, nejlevnější odrůda, světle zelené až hnědavé barvy, průhledné, hrubé a silnější, nerovnoměrně lisované, s dírami, ne úplně lahodné chuti, sklízí se jako poslední v sezóně. Není vždy vhodná na sushi, i když na obalu ji na sushi doporučují. 

Pokud obal není označen barvou či popiskem, zkuste si řasu pak sami ohodnotit dle barvy, průhlednosti a chuti. 

Pokud je řasa hnědá či nelibě voní, nedoporučuje se ji konzumovat vůbec. 

 

 

Hmotnost 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: